Що таке екзема?

Екзема – eczema, atis, (гр. ekzeo закипати, спалахувати) – захворювання шкіри, що характеризується появою свербежу, висипів та тривалим хронічним перебігом.

Причини та механізм розвитку захворювання

Причиною може бути алергія, патогенні гриби (мікози), паразити, себорея, порушення роботи внутрішніх органів.

Алергія може розвиватись під впливом стресових ситуацій та захворювань внутрішніх органів, особливо при порушеннях роботи ендокринних залоз, хвороб шлунково-кишкового тракту та печінки.

Важливе значення має генетична схильність до даного захворювання.

Симптоми

Домашні тварини мають хворобливий стан та сильний свербіж. Вони проявляють занепокоєння, розчісують та розгризають місця ураження. Найчастіше екзема проявляється у вигляді яскравих червоних плям на шкірі подушок лап, між пальцями, на холці, животі, внутрішній поверхні стегон. Іноді з'являються пухирці при розтині яких формуються виразки з кірочками. Тривалість захворювання від 1,5 міс до півроку. При хронічній формі – перебіг довгий, рецидивуючий.

  • Паразитарна екзема. Даний прояв захворювання у собак та котів э широко поширений в результаті можливості контакту домашніх улюбленців з хворими тваринами. Після зараження у тварини виникає алергічна реакція із зовнішнім проявом у вигляді екземи. Причиною захворювання можуть бути ектопаразити (волосоїди, блохи, воші, кліщі) та ендопаразити (круглі та стьожкові черви, кишкові найпростіші). Алергія виникає на продукти життєдіяльності паразитів. Вогнища екземи можуть сягати значних розмірів за площею та розташовуватись на різних ділянках шкіри. Найчастіше вони реєструються на морді, шиї, вухах, лапах, в області спини, живота, а також на хвості.
  • Мікробна екзема. У процесі розвитку екземи важливу роль відіграє алергічна реакція на мікроорганізми, в основному це стрептококова, стафілококова та піококкова інфекції. При цьому хвороба характеризується асиметричною локалізацією (найчастіше на лапах, вухах, шиї) та округлими контурами. Вогнища мікробної екземи різко відмежовані від здорової тканини. Як правило, центр ураження всіяний гнійничками. Мікробні екземи часто локалізуються поблизу нориць, довго незаживаючих ран та трофічних виразок.

Діагноз

Ставиться ветеринарним лікарем на підставі анамнезу, характерних уражень шкіри та мікроскопічних досліджень.

Лікування

Необхідно виявити й усунути істинну причину захворювання. Призначається симптоматична терапія (дієтотерапія із застосуванням антигістамінних засобів), а також специфічна терапія (антибіотики, проти паразитарні та протигрибкові препарати).

Профілактика

Дотримання загальноприйнятих правил утримання і догляду за домашніми тваринами. Регулярні обробки від екто- та ендопаразитів.

Стосовно питань грумінгу, догляду за тваринами, стрижки домашніх тварин, грумінгу котів, стрижки собак, чистки зубних відкладень та ін. Ви можете ознайомитись на відповідних сторінках сайту нашого  грумінг салону в Києві. Проконсультуватись або замовити послугу можна по телефону ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76.

Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».