ГІНГІВІТ (запалення ясен)

Гінгівіт у тварин – захворювання, яке характеризується запальним процесом слизової оболонки ясен собак та котів.

Слово гінгівіт походить від латинського gingiva (десна) та закінчення «it», що характеризує в медицині запальний процес.

Причини гінгівіту

Основними причинами запалення ясен собак є вплив несприятливих факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на слизові оболонки ротової порожнини.

Зовнішні чинники:

 • утворення зубного каменю;
 • невідповідний корм;
 • зміна мікрофлори ротової порожнини від грампозитивних коків до грамнегативних анаеробних паличок;
 • породна схильність (дрібні породи, карликовий пудель, пекінес та ін);
 • пошкодження ясен гострими предметами (кістки, палиці та ін);
 • опік;
 • чужорідне тіло (тріски, кістки, голки, нитки та ін.)

Внутрішні чинники:

 • нефропатія (хвороби нирок);
 • хвороби жовчного міхура та печінки;
 • цукровий діабет;
 • захворювання слизових оболонок стравоходу;
 • запальні процеси в шлунку (гастрит, виразкова хвороба тощо).

Ознаки гінгівіту

Першим симптомом, на котрий зазвичай звертають увагу, при запаленні ясен собак та котів є неприємний запах з роту. При тяжких гінгівітах, сильному зубному нальоті, при виразковому стоматиті, вихованці можуть відмовлятися від їжі. У них спостерігається слинотеча. Вони неохоче відкривають пащу через болючість ушкоджених ділянок. Майже завжди гінгівіт розвивається за наявності зубного каменя.

  

Розрізняють такі види гінгівіту: катаральний, виразково-некротичний, гіпертрофічний і атрофічний гінгівіт.

Традиційно розрізняють гостру і хронічну форми. Хронічна форма загострюється переважно взимку і весною (це проявляється посиленням кровоточивістю ясен) та зустрічається частіше у дорослих тварин.

В залежності від інтенсивності поширення розрізняють генералізовану та локальну форми. Якщо захворювання уражає ясна в області всіх зубів однієї або обох щелеп, то говорять про генералізований (поширеному) гінгівіт. Запальний процес на окремих ділянках ясен в області одного або декількох зубів характеризується локальною формою.

Слід пам'ятати, що гінгівіт досить часто є лише ознакою пародонтиту (запалення тканин, що оточують корінь зуба, кісткової тканини альвеоли та ясен) або пародонтозу (при цьому запалення виражене слабкіше, ніж деструктивні процеси).

Гінгівіт (запалення ясен) може супроводжувати більш тяжкі захворювання ротової порожнини або бути їх провісником, тому, якщо ви підозрюєте у свого вихованця це захворювання, зверніться до ветеринарного лікаря

Лікування

Лікування гінгівіту повинно бути направлено на усунення основних причин захворювання. Лікування гінгівіту включає гігієнічні обробки ротової порожнини, місцеве або системне застосування протимікробних та протиалергічних засобів, вітамінів.

Профілактика гінгівіту

Вашому вихованцеві буде корисна повсякденна гігієна ротової порожнини. Для цього собаці можна давати жувати жорстке, як камінь, сухе печиво та сиром'яту шкіру. Однак, це лише елемент профілактики... Такі дії в процесі лікування запалення ясен у собак та котів тільки нашкодять здоров'ю вашого вихованця.

Ви також можете регулярно чистити зуби і ясна собаки пастою, розробленою спеціально для собак.

Для зниження чисельності бактерій у ротовій порожнині можна використовувати спеціальні антисептичні засоби.

N.B.! Якщо у вашої собаки спостерігається неприємний запах з ротової порожнини незважаючи на те, що ви їй регулярно чистите зуби, то слід проконсультуватися з ветеринарним лікарем з приводу іншої можливої причини цього стану.

Стосовно питань грумінгу, догляду за тваринами, стрижки домашніх тварин, стрижки котів, стрижки собак, чистки зубних відкладень та ін. Ви можете ознайомитись на відповідних сторінках сайту нашого грумінг салону в Києві. Проконсультуватись або замовити послугу можна по телефону  ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76.

Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».