ТРИММІНГ

Ця публікація написана спеціально для власників собак, яким вже довелось або доведеться почути від грумера такі слова як триммінг та стріппінг. Ми спробуємо доступно пояснити Вам, що це таке.

  • Триммінг – (від англ. to trim - приводити в порядок, підстригати, прикрашати, оздоблювати) - це щипка, видалення старої шерсті за допомогою спеціального ножа або великим і вказівним пальцями. Триммінг є обов'язковою складовою частиною грумінгу собак (стрижки собак).

Методи триммінгу:

  • Стріппінг - (від англ. stripping - стрижка, підстригати) - це витягування мертвого волосся за допомогою спеціально сконструйованого для цього інструменту. Цей інструмент називається ножем для стріппінгу.
  • Вищипування - це витягування мертвого волосся за допомогою вказівного та великого пальців. Виконується лише пальцями!

Слід відзначити такий простий збіг, що термін стріппінг використовується як для опису процедури повного зстригання шерсті, так і для способу тримінгу собак грубошерстих порід.

Перший триммінг можна проводити приблизно в 4-6 місяців залежно від породи цуценяти та ступеня відмирання шерстного покриву. Триммінг рекомендується проводити раз на 3-6 місяців. Це залежить від породи, швидкості відростання шерсті, сезону року, лікарських показань... Частота триммінгу також залежить від того чи бере тварина участь у виставках, конкурсах та інших громадських заходах.

Перерахувати усі породи собак, які потребують триммінгування складно, оскільки існує можливість упустити яку-небудь породу. Ми пригадаємо найпопулярніші породи:

  • тер'єри (майже всі жорсткошерсті);
  • брюссельський грифон;
  • шнауцери (цверг-, мітель-, ризен-);
  • жорсткошерсті такси.

    

Нагадаємо, що триммінг повинен розпочинатись тоді, коли шерсть уже пройшла пору свого розквіту. Таку шерсть потрібно видалити, щоб дати можливість відрости новій. Мертве волосся слід висмикувати зі шкіри - лише так вдасться підтримувати шерсть належному стані.

Техніка проведення триммінгу:

  • Перший метод (за допомогою ножа для стріппінгу)

Великим пальцем захопіть невелику кількість шерсті і притисніть їх до леза ножа. Потім різким рухом вирвіть ці шерстинки. Пам'ятайте, що смикати слід у тому напрямку, в якому лежить шерсть. Не згинайте зап'ястя і не тягніть волосся вгору, інакше ви їх просто розірвете.

  • Другий метод (за допомогою пальців, вищипування)

Припідніміть невелике пасмо шерсті. Візьміть кілька волосків вказівним і великим пальцями і висмикніть відмерлі шерстинки з пасма швидким рухом. Захоплювати необхідно декілька волосків, оскільки вищипування великого пучка буде спричиняти собаці біль. Притримуйте шкіру вище ділянки, що триммінгується. Завжди вищипуйте лише по ходу росту шерсті.

Головною метою триммінгу є видалення волосків під корінь. Основний метод і техніка триммінгу однакові для всіх порід жорсткошерстих собак. Для виставкових собак застосовують лише триммінг. Для домашніх собак можна застосовувати машинну стрижку в салоні краси для тварин.

Стосовно питань догляду за тваринами, стрижки домашніх тварин, грумінгу котів, стрижки собак, чистки зубних відкладень і ін. Ви можете ознайомитись на відповідних сторінках сайту нашого грумінг салону в Києві. Проконсультуватись або замовити послугу можна по телефону ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76.

Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».