Чистка вушних раковин

Вуха у собак та котів грають дуже важливу роль у сприйнятті зовнішніх подразників з навколишнього середовища. Ось чому дуже важливо слідкувати за їх здоров’ям. Огляд та очищення вух слід проводити один раз на тиждень (або по мірі необхідності). Це особливо важливо для собак з довгими вухами, котрі закривають слуховий прохід (кокер спанієль, басет хаунд та ін..).

Увага до вух вихованця та регулярний грумінг слухового проходу (чистка вух) дозволяють утримувати цей важливий орган в чистоті, що профілактує розвиток захворювань. Лише так ви зможете помітити, що «щось відбувається не так» і вчасно звернутися до фахівця. При цьому вам слід звертати увагу на: появу темних виділень; підвищене виділення вушного секрету; неприємний запах з вух; почервоніння внутрішньої поверхні вух; лущення шкіри; подряпини на вухах та шиї; болючість. При появі однієї з вище перерахованих ознак необхідно терміново звернутися до фахівця.

  

Як правильно чистити вуха

Перш за все перед чисткою вух наберіться терпіння, так як не кожна кішка або собака спокійно довірить вам своє вухо. Господарям котів рекомендуємо попередньо обрізати пазурі улюбленцю. Це збереже ваші руки цілими під час проведення маніпуляції. Підготуйте все необхідне до того як візьмете вихованця на руки.

Вам знадобляться:

  • спеціальний лосьйон для чищення вух;
  • серветки для чищення вух;
  • вата;
  • пінцет з рифленими щічками (і тупими кінцями);
  • ватна паличка (обережно).

Власне чистка вух

Крок перший. У вушну раковину, злегка відтягнувши вухо, треба закапати декілька крапель лосьйону. Будьте уважні, оскільки після закапування собака/кішка рефлекторно трясе головою. При цьому важливо обережно зафіксувати голову, щоб запобігти розбризкуванню рідини по квартирі. Плавними рухами помасажуйте основу вуха. Це приємна процедура, так що опір з боку улюбленця має бути мінімальним. Після цього можна і, навіть, потрібно дати декілька хвилин відпочинку вихованцеві. Нехай він відчує свободу і те, що ви не хочете його образити.

Крок другий. Обережно, плавними рухами протріть серветками (паличками або ватою) вушну раковину, приберіть всю грязь. Після цього оглянете вухо. При необхідності знову закапайте кілька крапель лосьйону і повторіть процедуру. Це треба робити до тих пір, поки вушна раковина не стане чистою. ПАМ'ЯТАЙТЕ, занадто ГЛИБОКО «пхати» ПАЛИЧКУ при чистці вух НЕ МОЖНА!

Крок третій. У деяких тварин слід вищипувати волосся всередині слухового проходу (породні особливості, за показаннями лікаря ...). Це забезпечить вільний рух повітря всередині вуха. Шерсть вищипують дуже обережно за допомогою довгого пінцета, або великим і вказівним пальцями. Процедура неприємна, але дуже важлива, так що будьте готові до опору. Іноді, щоб не стати для улюбленця «ворогом народу № 1» краще звернутися за допомогою до фахівця.

Не використовуйте для чищення вух перекис водню, діоксидин, спирт та інші подразнюючі рідини. Ви можете нашкодити своєму улюбленцеві!

Якщо не виходить

Ви боїтесь і/або невпевнені, що зможете почистити вуха своєму вихованцеві? Ваш улюбленець не дає навіть оглянути вуха? Він вас не слухається або у нього болять вуха? Тоді вам треба обов'язково звернутися до фахівця, він покаже і розповість вам, як це потрібно робити. В цьому вам допоможуть професіонали своєї справи, фахівці нашого салону краси для тварин «Мій улюбленець». Для отримання консультації та всесторонньої допомоги з питань стоматології, стрижки домашніх тварин, грумінгу собак Вам слід зв'язатися з нами за телефоном  ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76 або через пункт меню «контакти» нашого грумінг салон в Києві.

  Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».