Грумінг кішок (стрижка котів)

Коти, як відомо, дуже самостійні та акуратні тварини. На рівні інстинктів та підсвідомості вони ретельно доглядають за шерстю. В свою чергу волосяний покрив забезпечує захист організму від зовнішніх впливів навколишнього середовища (фізичних, хімічних і біологічних подразників). Шкіра так само відіграє важливу роль в житті тварини. Вона – сховище вітамінів, мінеральних речовин, жиру, запобігає втраті рідини, регулює температуру тіла.

Інколи, через різні причини, самостійно доглядати та підтримувати в гарному стані волосяний покрив тваринам не вдається. Наслідки виникають швидко: шерсть набуває тьмяного кольору, стає брудною, починає інтенсивно линяти. При цьому часто формуються ковтуни (шерсть, сплутана в щільні грудки). З часом вони стають сальними, іноді з неприємним запахом та налипанням пилу. У цей процес часто втягується шкіряний покрив. Під ковтунами виникають подразнення, опрілості, порушується функція терморегуляції. Формуються сприятливі умови для розвитку грибкових захворювань, екзем та багатьох інших захворювань. В результаті, ваш улюбленець страждає, однак при цьому він нічого не може сказати. У таких випадках без допомоги людини (гігієнічна стрижка, лікувальна стрижка) тварина рідко може впоратися з ситуацією, що виникла.

  

МИ МОЖЕМО ДОПОМОГТИ, ОДНАК ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО:

  • Звільнити шкіру від ковтунів та дати їй можливість «подихати»;
  • Прибрати наслідки;
  • З'ясувати причину розвитку патологічного стану.

Звільнити шкіру від ковтунів

Цей процес не настільки простий, як може здатися на перший погляд. Тварини часто бояться, окрім цього їм буває боляче та, як наслідок, кіт/кішка чинить опір, дряпається, кусається. До того ж дуже часто ковтуни формуються настільки близько до шкіри, що виникає великий ризик нанесення травм. Іноді бувають настільки «запущені» ситуації, що будь-які маніпуляції стають неможливими. В таких випадках рекомендується застосовувати медикаментозний сон.

При появі подібних ситуацій доцільно звертатись до фахівця (грумера), який без фізичного та психологічного насильства вирішить питання, що виникло. Якщо ж ситуація виходить за межі сфери грумінгу, то доцільно, як мінімум, проконсультуватися з ветеринарним лікарем, чим ми можемо вас забезпечити.

Прибрати наслідки

Після того як вистрижено всю скуйовджену в ковтуни шерсть необхідно звернутись за допомогою до фахівця (ветеринарного лікаря). Залежно від стану шкіри й порушень, що виникли, по показанням, проводяться лікувальні заходи. При цьому в грумінгу найчастіше застосовуються лікувальні шампуні. Якщо ж лікарем були призначені якісь мазі, то дуже важливо стежити щоб ваш улюбленець не злизував їх, оскільки, як правило, це загрожує наслідками для здоров'я вашого вихованця.

З'ясувати причину розвитку патологічного стану

У цьому питанні допомогти вам може лише людина з досвідом, котра має відповідну освіту (лікар ветеринарної медицини).

ПРОФІЛАКТИКА

Ми рекомендуємо проводити стрижку  котів (грумінг кішок) ще до формування ковтунів. Догляд за шерстю дуже важливий, особливо якщо у вашого улюбленця довга та густа шерсть за якою він не дає доглядати й сам цього не робить, або просто не справляється.

Стрижка котів (грумінг кішок) це не тільки красиво (фото), але й необхідно. Особливо важливо це в літній період коли температура навколишнього середовища піднімається до 30 ºС та вище. При цьому в тварин довгошерстих порід (порід з щільним та густим хутром, старих кішок, хворих котів) в закритих, погано вентильованих приміщеннях, підвищуються ризики розвитку теплового удару. Окрім того це дуже важливий момент у підтримці здоров'я хворих тварин (серцева патологія, хвора шкіра ...).

Підведемо підсумки. Грумінг кішок і котів умовно можна розділити на:

  • підготовку вашого улюбленця до виставок, конкурсів, змагань (стандарт породи);
  • косметична стрижка (забезпечує красу волосяного покриву вашого вихованця, зменшує його линьку (під лева, креатив ...));
  • гігієнічна стрижка (стрижка шерсті навколо інтимних зон вашої кішечки, морди, лап, вух ...);
  • лікувальна стрижка (застосовується по лікарським показаннями для отримання доступу до ушкоджених зон, профілактика теплового удару ...).

Фахівці нашого грумінг салону в Києві  (перукарня для собак і котів) професійно потурбуються про здоров"я Вашої кішки! Між іншим, Ви можете замовити послуги грумінг собак або грумінг кішок (стрижка котів) з виїздом фахівця додому. Це можна зробити через меню "Контакти" або відразу ж зателефонувавши по телефону (063) 374-57-53; (066) 209-19-76.

Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».