СТРИЖКА ПАЗУРІВ

Пазурі у світі тварин відіграють дуже важливу роль. Вони допомагають копати нори, лазити по деревах, парканах. Пазурі використовуються в як зброя при нападах, захопленні та утриманні здобичі, а також, при самообороні.

В умовах міста пазурі у собак і котів використовуються менш інтенсивно, у порівнянні з дикою природою, і як наслідок не сточуються. Тому, господарям дрібних домашніх тварин слід уважно стежити, щоб пазурі на пальцях лап завжди були короткими (стрижка пазурів). Якщо пазурі залишати без уваги занадто довго це може призвести до розпластаних лап, ослаблених суглобів через неправильний розподіл ваги тіла. Окрім того, довгі пазурі можуть ламатися, загортатися всередину, що завдає тварині біль та незручності. У підсумку вихованці з довгими пазурами часто кульгають.

Надмірно довгі пазурі абсолютно псують вигляд красивої кішки/собаки, навіть якщо у всіх інших відношеннях ваш вихованець виглядає бездоганно.

КІШКИ

Котячі пазурі – додаткова зброя, вони гострі та злегка загнуті всередину. Завдані ними рани можуть бути навіть небезпечніші покусів, оскільки котячий пазур втискує шматочки шкіри та шерсті в тіло ворога. Від цього може розвинутися зараження. Всі котячі, окрім гепарда, наділені здатністю втягувати кігті в подушечки пальців.

Кішка ходить навшпиньки. Під час бігу вона втягує пазурі і ступає лише на м'які подушечки пальців, тому пересувається безшумно, підкрадаючись до здобичі. Однак варто хижаку прийти в збудження (в момент атаки або при обороні), як він інстинктивно оголює пазурі. Коли збудження спадає, пазурі ховаються.

СОБАКИ

Коли собака живе в місті, вона час від часу прогулюється по асфальту, і її пазурі сточуються самі собою. Стригти такі пазурі немає потреби. Якщо ж собака завжди гуляє по м'якому грунті, снігу, то стригти їх просто необхідно. Оглядати кігті слід один раз на 7-10 діб. При цьому необхідно переконатися, що вони не дуже виросли. Особливу увагу приділяйте кігтям п'ятого пальця, оскільки вони не торкаються землі, й відповідно не сточуються.

  

Без регулярного догляду пазурі можуть вирости настільки довгими, що вони перетворяться на джерело роздратування для вас (стукіт по плитці, паркету). Це так само може негативно впливати на характер вашого улюбленця.

БРАТИ КРОЛИКИ

Кролики в природі сточують пазурі самостійно. Коли ж вони живуть у квартирних умовах, то потребують нашої допомоги. У кроликів пазурі ростуть дуже швидко, в порівнянні з іншими домашніми тваринами.

У маленьких кроленят кігтики тоненькі й вони без особливих зусиль піддаються гострим ножицям. У дорослих – пазурі жорсткі, особливо на задніх лапах. При цьому використовуються спеціальні щипці для обрізування пазурів . Процедура на перший погляд нескладна, однак необхідно пам'ятати, що можна підстригати лише кінчики кігтів. Ближче до основи розташовуються кровоносні судини (як правило, їх добре видно). Якщо їх пошкодити, то буде кровотеча і тварина буде відчувати біль.

СПОСОБИ ПІДРІЗУВАННЯ ПАЗУРІВ ТА ІНСТРУМЕНТИ

Якщо у вас є або з'явився домашній улюбленець, то стрижку пазурів краще починати з малого віку, щоб тваринка могла звикнути до цієї процедури.

Заздалегідь обираємо щипці для стрижки пазурів. У продажі є два види: ножиці та гільйотина. Гільйотиною або маленькими ножицями, зручно стригти пазурі котів, маленьких кроленят й собак дрібних порід. Для великих собак зручно застосовувати великі міцні ципці по типу ножиць.

Слід пам'ятати, що в пазурах проходять судини та нервові закінчення. Чим довше пазурі не обрізувати і чим довші вони відростають, тим далі проростають судини. У такій ситуації вкоротити пазур одразу до потрібної довжини досить складно. Зрізуйте пазурі буквально по півміліметра, щоб не зачепити судини. В іншому випадку це принесе вихованцеві неприємні відчуття (біль) і, в подальшому, страх перед процедурою стрижка пазурів.

 

Щоб пазур набув потрібної довжини, знадобиться час. Приблизно один раз у тиждень вам потрібно зістригати кінчики пазурів. З кожним разом судини будуть «відступати», і це дасть можливість без ушкоджень і болю досягти необхідної довжини.

Якщо в процесі обрізування пазурів ви все ж таки зачепили судину і почалась кровотеча, то головне не панікуйте. На цей випадок під рукою в нагоді стане звичайна аптечка. У ній ви знайдете все необхідне: йод, вату, перекис водню. Якщо ж аптечка неукомплектована або відсутня, то все необхідне можна придбати в аптеці.

Для надання першої допомоги необхідно: заспокоїтись, заспокоїти собаку/кішку, обробити рану перекисом водню (вона лише шипить, а не пече). Далі ватним тампоном прибрати всю вологу і обробити рану йодом. Якщо цього недостатньо, то необхідно звернутися до лікаря.

При успішному закінченні маніпуляції стрижка пазурів, можна відполірувати пазур від зачіпок і зайвих тканин, надавши йому округлу форму. Для цього використовується спеціальна пилочка для «манікюру».

Якщо ви відчуваєте страх, невпевнені у своїх діях, боїтеся пошкодити судини при стрижці пазурів. Тоді вам просто необхідно звернутися за допомогою до фахівця. У цьому вам допоможуть професіонали нашого салону краси для тварин у Києві «Мій Улюбленець». Замовити виїзд фахівця додому можна по телефону ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76, або через пункт меню «контакти». Також ви можете ознайомитись з іншими послугами нашого грумінг салону в Києві через мапу сайту. Вам буде корисно ознайомитись з матеріалами стрижка домашніх тварин, грумінг собак, грумінг кішок, а також із публікаціями наведемими у словнику.

 Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».