Обробка від бліх та кліщів

Кліщі та інші комахи займають значне місце в житті наших улюбленців... На домашніх тваринах часто паразитують блохи, воші, волосоїди, кліщі, викликаючи занепокоєння, свербіж, розчісування та облисіння шкіри. Ці паразити є широко поширеними, як у нашій країні, так і у всьому світі. Не слід також забувати, що багато паразитів є переносниками небезпечних для здоров'я захворювань. Ось чому дуже важливо пам"ятати про профілактику бліх та кліщів.

Коротка класифікація паразитів:

  • Блохи – дрібні комахи (2-4 мм), темно-коричневого кольору зі сплющеним з боків тілом. Блохи – тимчасові паразити. Це означає, що більшу частину життя вони проводять поза організмом тварини. У зовнішньому середовищі блохи можуть виживати без їжі до 6 місяців. Тривалість життя бліх у середньому складає 1-2 роки. Кров смокчуть як самці, так і самки. При укусі блоха впорскує в рану слину, яка викликає алергічні реакції. Це супроводжується занепокоєнням та сильним свербежем. Собаки і коти розчісують сверблячі ділянки шкіри. З'являються синці, подряпини, випадає і збивається в ковтуни шерсть, спостерігаються ділянки облисіння. Часто блохи переходять на людей.

    

  • Воші – це дрібні безкрилі паразити (1,6-2 мм). Ротові органи пристосовані до проколювання шкіри і споживання крові. Тіло довгасте, сплющене зверху вниз, на ньому є волоски і щетинки.
  • Волосоїди – дрібні (1-2 мм) безкрилі комахи, жовтуватого кольору, що паразитують на домашніх тварин. Вони найбільш поширені в холодну пору року. Волосоїди – постійні паразити. Це означає, що комаха все життя проводять на тілі тварини.
  • Кліщі – відносяться до тимчасових паразитів. Їх розмір залежить від фази розвитку, ступеня насичення кров'ю, роду. Кліщі є перенощиками небезпечних для життя домашніх тварин і людей інфекційних та паразитарних захворювань (бабезіоз, анаплазмоз, хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт).

  

Для того щоб ваш вихованець не страждав від нападів ектопаразитів, необхідно заздалегідь придбати засоби, що відлякують та захищають собаку і/або кота від них.

Заходи профілактики та боротьби з ектопаразтами домашніх тварин:

Нижче наведена умовна класифікація способів боротьби та профілактики з ектопаразитами домашніх тварин. Переваги, недоліки та рекомендації наведені для розуміння з точки зору споживача, що краще і з чим власник тварини може зіткнутися при виборі способу захисту. Це наші власні висновки та узагальнення з точки зору практичного досвіду роботи у сфері ветеринарної медицини дрібних тварин. Дана інформація жодним чином не стосується жодних конкретних препаратів, фірм, виробників, і несе лише загальну інформацію з обраної тематики даної статті.

З метою профілактики бліх та кліщів, волосоїдів, вошей та інших комах слід застосовувати:

  • Нашийники. Відлякують бліх, кліщів, волосоїдів та інших комах. Тривалість дії різна – від 5 до 7 міс. (залежно від виробника). Захист від бліх триваліший, ніж від кліщів. Нашийник одягається разом із звичайним. Більшість з них володіють водовідштовхувальними властивостями. Мають специфічний запах.

Переваги: не треба довго думати, що купувати; вистачає надовго.

Недоліки: можливі «пробої» (атака комах, незважаючи на використання захисту). Можливі причини: порушення інструкції використання, дефект виробника, закінчився термін придатності, порушення умов зберігання.

Рекомендації: використовуйте нашийники у комплексі з іншими способами захисту.

  • Краплі. Випускаються в піпетках по 3 або 4 шт у відповідній упаковці. Краплі розраховані для захисту від блоха, кліщ, волосоїдів. Залежно від ваги тварини препарат містить різну концентрацію діючої речовини. Середній термін дії – 1-3 міс (залежно від виробника). Препарат наноситься на холку. НЕ НА ШЕРСТЬ, А НА ШКІРУ вихованця!

Переваги: легкість використання; доступність; деякі види діють і на ендопаразитів (endo - всередині): нематоди, цестоди.

Недоліки: часто (але не обов'язково) термін дії препарату не відповідає зазначеному в інструкції. Ектопаразити з'являються раніше.

Рекомендації: знайдіть «свій» препарат, якому довіряєте; проводьте обробки на 5-7 днів раніше запланованого часу.

  • Спрей та аерозоль. Випускаються у формі флаконів різного об'єму. Вони розраховані для відлякування комах, а також для їх знищення на тілі тварини і в навколишньому середовищі. Витрата препарату йде, як правило, з розрахунку на вагу тіла та довжини шерсті. Перед походом з собакою в ліс, поле, на майданчики з високою травою і інші можливі місця скупчення кліщів, для захисту від комах рекомендується додаткова обробка одним з вибраних вами препаратів. ОБРОБЛЯТИ КОТІВ СПРЕЄМ КАТЕГОРИЧНО НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ! Коти можуть злизувати препарат і як наслідок – отруєння, ветеринарна клініка та інші несподіванки (млявість, апатія, блювання, пронос, загибель тварини ...).

Переваги: одного великого флакона (250 мл) вистачає на кілька обробок; додатковий захист; можна використовувати для себе (але тільки на одяг).

Недоліки: можливі алергічні реакції на препарат як у собак, так і в людей (діти сунуть в рот все підряд, шерсть, іграшки, що були в контакті з вихованцем); можливе отруєння (злизування препарату); ефективно діє всього 2-3 дні.

Рекомендації: не перестарайтесь; як монозахист (лише спрей, аерозоль) малоефективно.

  • Шампуні. Призначені для знищення бліх, вош та волосоїдів, що знаходяться на тілі собаки та/або кішки. Бувають сухі та у рідкому стані. Для повного знищення комах необхідно вимити вашого вихованця в кілька прийомів. Це скоріше спосіб боротьби з комахами та засіб догляду за шерстю вашого домашнього улюбленця.

Переваги: паралельно із знищенням комах відбувається позбавлення шерсті та шкіри від пилу, бруду.

Недоліки: не дають захисту від нового нападу шкідників.

Рекомендації: використовуйте при необхідності як додатковий та/або комплексний метод боротьби з комахами і догляду за шерстю домашнього улюбленця.

  • Емульсії або розчини. Випускаються в ампулах різного об'єму та концентрації. Їх необхідно розводити у воді в певному співвідношенні, зазначеному в інструкції по застосуванню препарату. При роботі з препаратом треба дотримуватися правил особистої гігієни: працювати в рукавичках, не сунути в рот, не нюхати, розводити в добре вентильованому приміщенні і т.д ... Це скоріше спобіб боротьби, аніж метод профілактики. Тому, всі дії треба проводити під контролем досвідченого лікаря або в умовах ветеринарної клініки.

Переваги: одночасна обробка тварин та приміщень; відносна дешевизна.

Недоліки: як правило, це концентрат з яким треба поводитися обережно; має неприємний запах; дуже легко отруїтися (злизування препарату).

Рекомендації: ПЕРЕД ВИКОРИСТАННЯМ ПРЕПАРАТУ проконсультуйтеся з лікарем, який його призначив; уважно вивчіть інструкцію; використовуйте комір для тварин (щоб не лизали шерсть).

РЕЗЮМЕ:

Ознайомившись з даною публікацією нашого салону краси для тварин, Ви самостійно можете підібрати, що більше підходить для Вашого вихованця. Однак перед використанням препаратів ми все рівно наполегливо рекомендуємо Вам проконсультуватись з Вашим ветеринарним лікарем або звернутись за допомогою до фахівців грумінг салону в Києві «Мій улюбленець».

У нас Ви також можете отримати професійну консультацію з питань стрижки домашніх тварин, стоматології , грумінгу собак, грумінгу кішок по телефонам ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76 або через пункт меню «контакти».

 Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».