Чистка зубних відкладень
Чистка зубних відкладень
У наш час власники собак все частіше стикаються з такою проблемою, як неприємний запах з роту домашнього улюбленця. Насправді причин, які провокують його появу, безліч. Однією з найпоширеніших є зубний камінь (зубний наліт). Він стоїть на першому місці в порівнянні з іншими патологіями ротової порожнини. Окрім того, зубні відкладення провокують розвиток ряду інших більш складних патологічних станів та небезпечних захворювань.
З чого все починається?
Зубний наліт – набуте м'яке утворення, яке зустрічається, в основному, на коронці зуба в області краю ясен. Якщо простіше, то це утворення, яке складається із залишків (часток) корму, слини та великої кількості бактерій.
Зубний наліт найчастіше утворюється на іклах та корінних зубах, рідше – на різцях. Як показує практика, дрібні породи більш схильні до зубного нальоту, ніж середні та короткоморді породи собак. Його появі також сприяють годування м'яким кормом та слабке навантаження на щелепи. Тривала присутність нальоту на зубах приводить до утворення зубного каменю.
Зубний камінь – набуте утворення на місці зубного нальоту, що виникає за рахунок його ущільнення (мінералізації). Джерелом мінеральних речовин, як правило, є слина. Зубний камінь за місцем свого розташування буває надясенний та підясенний.
Надясенний зубний камінь утворюється безпосередньо на вільній поверхні зуба і межує з краєм ясен. Як правило, камінь має жовтий або коричневий колір, шорстку поверхню, яка сприяє відкладенню нових шарів та збільшує тим самим розмір каменю. Слизова оболонка губ та щік, що знаходиться над каменем, часто травмується і запалюється.
Підясенний зубний камінь розташовується на корені зуба в кишенях ясен і може незначно виступати на коронку. Він темно-зеленого кольору та твердіший надясенного каменю. Зубний камінь провокує запалення ясен, й відповідно, викликає запалення тканин, що оточують зуб. Ці патологічні стани дуже небезпечні для здоров'я домашніх улюбленців, оскільки викликають сильне запалення не лише м'яких тканин, але й кісток щелепи.
Що ж робити?
Зубний наліт, як і зубний камінь, необхідно видаляти. В цілому, зубні відкладення знімаються безболісно, і ця процедура (чистка зубів) може проводитися без місцевої анестезії. В деяких випадках, якщо собака агресивна і/або схильна до стресів, роблять місцеве знеболювання або загальну анестезію (можливі комбінації). При цьому кожна ситуація, як і кожна нервова система індивідуальні. Тому, вибір способу проведення маніпуляції буде залежати від рекомендацій фахівця, але остаточне рішення завжди залишається лише за Вами.
Окрім того, чистка зубів це важливий аспект лікування та профілактики більшості патологій ротової порожнини. В цілому, чистка зубів не є складовою частиною грумінгу собак (стрижки собак), грумінгу кішок (стрижки котів), або стрижки домашніх тварин але це важливий елемент здоров'я вашого улюбленця.
Звертаємо вашу увагу, що фахівці нашого грумінг салону в Києві «Мій улюбленець» (салон краси для тварин) мають вищу ветеринарну освіту та досвід роботи з подібними ситуаціями. Ми можемо коректно та професійно допомогти Вам розібратися з ситуацією, що виникла. Для цього Вам потрібно лише подзвонити по телефону ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76.
Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».