Видалення молочних зубів
Видалення молочних зубів
Перш ніж розповісти вам про видалення молочних зубів (стоматологія тварин), треба трохи дізнатися про анатомію зуба. Зуби – міцні органи ротової порожнини, що відповідають за захват та утримання корму, його відкушування, роздрібнення і подрібнення, а також для захисту і нападу. У собак, як і більшості ссавців, протягом життя відбувається одна зміна зубів: перше покоління – тимчасові або молочні, змінюється зубами другого покоління – постійними.
У собак та котів у місячному віці з'являються перші молочні зуби. Їх поява в цьому віці свідчить про нормальний розвиток щеняти та кошеняти. Молочні зуби з'являються поступово в певній послідовності. Це в свою чергу дає можливість фахівцеві визначати приблизний вік тварини.
У дрібних порід собак час появи молочних зубів може незначно затримуватися, самим пізнім терміном вважається 1,5 місяця. У котів такої особливості не спостерігається.
У нормі у собак по 28 молочних зубів. Деякі джерела наводять дані про 32 молочних зуба. Однак, збільшення або зменшення кількості молочних зубів у будь-якому випадку вважається аномалією. У котів налічується 26 молочних зубів. Всі вони, як і постійні зуби, розташовуються по групах в певній послідовності.
При досягненні 6-місячного віку в кошенят всі молочні зуби повинні змінитись на постійні. У цуценят все починається вже з 4-місячного віку. На зміну молочних з’являються постійні зуби. У собак в кількості 42, а у котів 30. Це є стандартним числовим показником кількості зубів у собак та котів.
У собак, на відміну від котів, іноді спостерігається збільшення кількості зубів (полідонтія). Причиною цього є збереження молочних зубів при повністю сформованих постійних (несправжня полідонтія). Це, в свою чергу, веде до утворення двох рядів зубів – «акуляча паща». Іноді зуби розміщуються в шахматному порядку. Все це псує естетику ротової порожнини вихованця та закриває дорогу вашого улюбленця, як на конкурси, так і на виставки.
З іншого боку полідонтія сприяє утворенню зубного каменю, захворюванню ясен та слизових оболонок. Тісне «сусідство» зубів один з одним призводить до їх виходу за лінію нормального росту, розворотів у різні боки. Часто це веде до регулярних травм ротової порожнини, появі невеликих кровотеч, що, звичайно ж, супроводжується болем. Тому зайві зуби необхідно видаляти, тим самим забезпечивши простір іншим.
Перед видаленням зуба необхідно провести місцеве знеболення. Якщо улюбленець наляканий або налаштований агресивно тоді доцільніше провести комбінацію місцевого знеболення та легкої седації, або загальну анестезію. В будь-якому випадку наші майстри є професіоналами своєї справи і використовують лише ті варіанти, які підходять для вашого вихованця.
Фахівці нашого грумінг салону в Києві «Мій улюбленець» проводить дану маніпуляцію, як у салоні краси для тварин, так і в домашніх умовах. Отримати додаткову консультацію з питань стоматології тварин, стрижки домашніх тварин, грумінгу собак, грумінгу котів або іншим послугам ви можете, зателефонувавши по телефону ☎ (063) 374-57-53; (066) 209-19-76, або через пункт меню «контакти».
Салон краси для тварин «Мій Улюбленець».